Czy miałaś wielu facetów?

ayo-ogunseinde-324306
zdjęcie: Ayo Ogunseinde

-Czy miałaś wielu facetów?- zapytał mnie znienacka, swoim aksamitnym, zmysłowym, niskim głosem, a ja zakrztusiłam się winem.

Randka do tej pory była całkiem udana, acz niezobowiązująca (i to mogła być tajemnica jej sukcesu.) Rozmawialiśmy sobie leniwie o wszystkim i o niczym, śmialiśmy się sporo, patrzyliśmy nawzajem na swoje usta i oblizywaliśmy je odruchowo, chemia między nami byłaby w stanie wysadzić w kosmos co najmniej dwa Roadstery. Od bardzo dawna nie czułam się tak… naturalnie dobrze.

No i oczywiście musiał jebnąć to pytanie. Jak Doda żurek z torebki.

-Ale w jakim sensie?- spytałam, unosząc obie brwi (bo niestety nie umiem jednej).- Seksualnym, emocjonalnym?- drążyłam z delikatną kpiną, której niestety nie wyczuł.

-W obu najlepiej- uśmiechnął się uwodzicielsko, a ja zrozumiałam, że nie będę nazajutrz o poranku spożywać pankejków, ubrana tylko w jego koszulę. Choćby nie wiem, jak prosił.

*

– No ale co za burak!- zbulwersowała się Sylwia- Co to w ogóle za pytanie! Czy my jesteśmy w podstawówce?

-A ciebie w podstawówce koledzy pytali, z iloma wcześniej spałaś?- zainteresowała się Weronika, ale Sylwia opędziła się od niej niecierpliwie.

-Spuściłaś go na drzewo, mam nadzieję?- zwróciła się do mnie.

-No tak- wzruszyłam ramionami.- Czar prysł bezpowrotnie Ale tak naprawdę… to ja już nie wiem…. Istnieje jakiś kodeks zachowań w tym temacie w naszym wieku? Nie pyta się o to w ogóle? Pyta ogólnikowo?

-Nie pyta się- powiedziała Sylwia.

-Pyta dyskretnie- zawtórowała jej Weronika.

– Ale w sumie mnie nie obchodzi, ile on miał kobiet- snułam na głos swoje rozważania.- Przecież koleś ma prawie czterdziestkę, jest rozwiedziony… na pewno ma jakiś bagaż.

-Wszyscy mamy- pokiwała głową Sylwia.- Na pewnym etapie to już nie ma znaczenia. Nikt z nas już nie jest młody i niewinny.

– No wiesz, prawda jest taka, że niby jest 2018 i tak dalej, ale jak przychodzi co do czego, to oni mają przeszłość czy bagaż, a ty po prostu byłaś łatwa- powiedziała Weronika.- Więc koleś chciał sprawdzić, wiesz, czy nie jesteś „przechodzona”.

– O MATKO- powiedziałam, chowając twarz w dłoniach. Czy osiągnęłam ten punkt życia, w którym nawet próbując z kimś iść do łóżka, kroczę przez pole minowe?

-Ona ma rację- Sylwia pokiwała głową.- Oni tak naprawdę wszyscy chcieliby dziewicę. Nawet jeśli laska goni czterdziestkę.

-Jaką CZTERDZIESTKĘ?!!- aż podskoczyłam.

-Żadną, żadną- Weronika utuliła mnie, rzucając Sylwii ciężkie spojrzenie.- Ona podała taki przykład tylko. Z SUFITU.

-Absolutnie z sufitu- przytaknęła Sylwia skwapliwie.- Przecież ty jesteś raptem CIUTKĘ po trzydziestce.

-Taką samą CIUTKĘ, jak wy- warknęłam.

-No wiesz, ja jestem z grudnia, a ty z kwietnia- Sylwia uśmiechnęła się ze słodyczą.

-Dziewczyny! –zawołała Weronika uspokajająco.

-No ale to sugerujecie, że ja teraz będę przez każdego typa badana, czy przypadkiem nie jestem puszczalska?- zapytałam w rozpaczy.

-Czy nie BYŁAŚ puszczalska- uściśliła Sylwia.- Teraz, z nimi, to wręcz powinnaś być puszczalska, przecież nie będą o ciebie zabiegać tygodniami, nie jesteś nastolatką. Chodzi o to, żebyś nie była puszczalska z innymi. Wcześniej.

-O MATKO- powiedziałam przerażona. Wiedziałam, że powrót do świata randek po latach przerwy nie będzie łatwy. Ale mimo wszystko nie spodziewałam się takich problemów.

-Mnie się wydaje, że chodzi o POZORY- pocieszyła mnie Weronika- Chodzi o to, żeby im skłamać. Wiesz, że, oczywiście, nie jesteśmy  już dziewicami, miałyśmy tam z JEDNEGO/DWÓCH partnerów seksualnych -(obie z Sylwią się zaplułyśmy)- no ale tak naprawdę to całe życie czekałyśmy tylko na niego. Ogiera wszechczasów.

– Chyba zacznę się spotykać z moim sąsiadem z Erasmusa- westchnęłam.- Jemu na pewno ZALEŻY, żebym była doświadczona. Na pewno O NIC mnie nie będzie pytał.

-Z tym Portugalczykiem??Ale on ma ze dwadzieścia lat, nie?- zapytała Sylwia z zainteresowaniem.

-Dwadzieścia dwa- powiedziałam z uśmiechem.- Ale sprawia wrażenie niezwykle dojrzałego jak na swój wiek!

 

11 thoughts on “Czy miałaś wielu facetów?

 1. Hahaha… Wygląda na dojrzałego jak na swój wiek. Jakieś 3 miesiące temu usłyszałem to od swojej Przyjaciółki, ale ten egzemplarz miał 24 lata, a Przyjaciółka ma bliżej do 40 niż 30. I jakieś to było rozczarowanie. Jak stąd do… nie wiem… Kuala Lumpur. A przynajmniej do Radomia.
  I powiem jeszcze, że w drugą stronę niestety działa to tak samo. Usłyszałem kiedyś dokładnie takie samo pytanie. Nie poplułem się. Brutalnie odpowiedziałem pytaniem na pytanie: “A co?”
  PS: Nauczę Cię podnosić jedną brew. Chociaż tak będę mógł odpłacić za Twoje nauki.

  Liked by 1 person

  1. No ale przecież ja tego małolata w końcu wcale nie przeleciałam, przecież to żarty były 😉 Plus ja to jestem głównie mocna w gębie 😉 Gratuluję Ci też błyskotliwej riposty, bo ja, jak widzisz, tylko się popluć potrafię 😉 P.S. Suuuuuuuper!!! 🙂 ❤

   Liked by 1 person

   1. Riposta jak nie wiem, co… 😉
    W każdym żarcie jest odrobina prawdy.
    PS: Też się cieszę 😉 Żartowałem.

    Liked by 1 person

   2. No ale dlaczego się nie cieszysz, że mnie będziesz uczyć podnosić brew? 😦 I jak ja mam w tej sytuacji znaleźć motywację, żeby szkolić Ciebie (przypominam, w LICZNYCH dziedzinach!)? P.S. Panowie strażacy zawsze na propsie, jeśli o mnie chodzi 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.